| FrozenMercurius a întrebat:

Azi m-am certat cu cea mai buna prietena. Cum sa ma impac cu ea?

Răspuns Câştigător
| Eschimoasa a răspuns:

Buna,

Cea mai indicata solutie este sa vorbesti cu ea, sa discutati ce va nemultumeste una la cealalta si cum puteti sa faceti sa evitati astfel de certuri pe viitor.

| FrozenMercurius explică (pentru Eschimoasa):

Ea e o fire foarte nebuna daca ii spun chestii din astea rade dar este o parere buna nu te supara.

| Eschimoasa a răspuns (pentru FrozenMercurius):

Nu am de ce sa ma supar. happy

8 răspunsuri:
| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Te rog sa ma ierti, sa countinuam prietenia...happy

| FrozenMercurius explică (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Si a ta e o parere buna dar am zis ca e cam asa... o sa incerc sa ii spun si ce mi-ai zis tu.

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Cerei scuze si promite-i ca nu vei mai face acel lucru care a suparat-o.
O seara buna!

| Andreeamirabelle a răspuns:

Depinde din ce motiv v-ati cerat.Sincer nu ti-as recomanda sa iti cer "iertare". Daca e sa va impacati bine, daca nu nu e un capat de lume.Prietenii vin si se duc.Stiu ca acum nu concepi cum ar fi fara prietena ta, dar crede-ma...Am avut o prietena foarte buna, eram ca surorile.Am facut o mare prostie, de cate ori ne certat, eu cautam sa o impac si imi ceream iertare.Pana a ajuns sa creada ca ii sunt inferioara, ca eu gresesc mereu si ea e perfecta etc.Am dat totul pentru prietenia ei, i-am ignorat mereu nazurile, de dragul vremurilor cand ne intelegeam asa de bine; in timp a devenit o profitoare, imi cheltuia foarte multi bani si ma exploata cu diverse lucruri(ii faceam proiecte si altele). Pana la urma mi-am dat seama ca nu mai este prietena mea si m-am indepartat usor-usor de ea.Acum de cate ori ma gaseste pe fb sau mess imi vorbeste foarte, foarte urat, desi eu nu i-am facut nimic, eu pur si simplu nu ii raspund, dar nici nu ii dau ignore pentru c avreau sa vad cat va continua asa si daca vreodata isi va da seama ca greseste.Nu zic ca si prietena ta e asa, dar fi cu bagare de seama, mi-ar parea rau sa patesti ca mine.Acum nu crezi, dar exista mereu aceasta posibilitate.Nici eu nu credeam asa ceva acum 1-2 ani.Pentru ca totul era perfect intre noi.NU EXISTA PRIETENI ADEVARATI!

| FrozenMercurius explică:

Dau funda.