| Sofy999 a întrebat:

Salut.m-am tot gandit la ce m-as putea face in vita.ce cariera sa aleg si am decis ca un translator ar fi destul de bun.Suntin clasa a 8 a si stiu destul de bine engleza si as vrea sa invat japoneza.Ce ziceti merita sa ma fac translator? Credeti ca e buna japoneza sau ar trebui sa invat si altele?

3 răspunsuri:
| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Corecteaza greselile de scriere

| iDangerous a răspuns:

De meritat merită, şi da japoneza e bună, dar eu zic să te orintezi spre mai multe limbi. Chiar săptămâna trecută profa' de francează ne-a zis că, cunoaşte 4 limbi şi pe lângă meseria de profesor este şi translator. Ne-a zis şi limbile principale, dar nu le ţin minte ordinea şi cred că voi omite unele, dar n-am reţinut. Engleză, franceză, germană, chineză, japoneză şi cred că a zis şi rusă. Sunt limbi căutate.

| SpookyKid a răspuns:

Da merita e o meserie interesanta si chiar bine platita japoneza e buna sunt putini cacre invata limba asta si da e bine sa inveti si altele dar nu lua totul dintr-o data... daca esti in principiu orientat pe limbi si la liceu poti sa dai la o sectie bilingva tear ajuta multwinkinggood luck!