| LordofCheese a întrebat:

Anul urmator o sa fiu anul 1 la facultate si ma gandeam sa incep sa invat o limba straina, in afara de engleza. Da mai bine pe CV cand ai 2 big grin. Acum in liceu fac franceza, dar nu o suport deloc si chiar daca fac din cls a5 nu stiu mai nimic. Asa ca m-am gandit sa aleg alta, cum ar fi Japoneza. S-ar putea sa ajung si pe acolo candva. Am auzit multe pareri, uni zic ca este usoara, alti ca e foarte grea... La momentul acesta nici la engleza nu sunt maestru, (mi-au trebuit vreo 7 ani sa invat engleza la nivelul la care sunt-mi-am dat interesu doar in ultimi 2 ani happy ) In 2-3 ani e posibil sa o invat destul de bine (lb japoneza )ca sa vb pe strata, ma uit la TV, citesc ziare..etc, lucruri pe care le face un cetatean de zi cu zi? Si in anul 3 de facultate o sa dau examanul Cambridge English: Proficiency

1 răspuns:
| bobosf a răspuns:

Pentru japoneza, cateva lectii de inceput, sa vezi daca-ti place http://www.cursuri-online.info/japoneza/