| Intrebari373626 a întrebat:

Salut, ám o pana la bicicleta, problema este ca peticul vechi de pe camera nu a fost pus bine pe gaura, iar acum am aparut aceea gaura din nou. As mai putea sa fac ceva in afara de a cumpara o camera noua?(ps: nu eu am pus acel petic)

Răspuns Câştigător
| Raducons a răspuns:

Daca nu este explodata, adica nu e taietura, curata bine cu smirghel si lipeste alt petic

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Peticești incă odată dar cu simț de răspundere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În decathlon o cameră pentru bicicletă costă 15 lei, un petic 10 lei. Mai eficientă mi se pare o cameră nouă, ai înlocuit și la revedere. Am acasă doua astfel de camere de rezerva pentru bicicletă. La petic trebuie sa găsești pe unde iese aer, pus în ligheanul cu apă, găsită fisura din camera. Atâta bătaie de cap... Pentru ce? O cameră nouă e mai ok. Dacă ești din Brașov te ajut eu cu camera gratis. Asta dacă ai cauciuc între 1, 9 - 2, 5. Valvă auto, nu presta.

| Alexandrionelu a răspuns:

Off, România, tara noastră draga, în care pana și prezervativele se peticesc!

| Intrebari373626 explică (pentru anonim_4396):

Ms, dar tin lá aceea camera ptc este o camera cam scumpa

| cfrtobias a răspuns (pentru Intrebari373626):

Este o camera ca si altele mergi si cumperi una la fel de unde ai luat si poate bagi solutie in camera

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Intrebari373626):

Presupun că este vorba de camera Maxxis. Însă țin sa îți spun că fie camera ieftina sau scumpă, tot se sparge mai devreme sau mai târziu. Eu la bicicleta mea am pus numai camera la 15 lei și uite ca nu am făcut pana când am fost plecat cu bicicleta pe distante mari. Am parcurs cu bicicleta și 155 km cel mai mult, dar pană am făcut când eram în oraș ( acasă). Am mers și pe drumuri accidentate, prin pădure și nu am făcut pană deloc. Iar pe roata din față e camera cu care a venit bicicleta. Niciodată nu am făcut pana pe acea roată.

| Intrebari373626 explică (pentru anonim_4396):

EU am Maxxis

| cfrtobias a răspuns (pentru Intrebari373626):

Https://www.bikezone.ro/camere-bicicleta/maxxis/ nu is asa scumpe... da preferi sa te chinui