| Giuly_3112 a întrebat:

happy Ma numesc Giuly big grin am 11 ani >:"
Tocmai m-am mutat in Beius :X
Si... mi-am vopsit camera mi-am pus mobila dar totusi ii prea goala straight face
puteti sa imi zici ce sa mai fac sa fie mai faina
(da stiu ii o intrebare cam stupida dar va rog raspundeti-mi!)

11 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

In general sunt mai odihnitoare si mai usor de intretinut camerele cu putina mobila. Pune-ti un acvariu in camera. O va umple si-i va da viata.Sub nicio forma nu folosi plante artificiale.Va rade lumea de tine.Prefera o vaza foarte mare in care sa pui ramuri multicolore de arbori ca simboluri ale toamnei. Le poti schimba periodic pana vei pune si crengi de brad.Intre timp concentreaza-te asupra ortografiei care poate deveni in cariera ta o carte de vizita.Deocamdata faci nepermis de multe greseli.

| Silvia a răspuns:

Poti pune :
-pe jos animalutze de plus,
-pe pereti postere cu cantaretii/actorii/celebritatile tale preferate,
-in mijlocul camerei arata foarte bine o masutza rotunda cu rotibig grin,
-poti sa iti faci un colt unde sa citesti, unde sa pui un fololiu comod sau o paturica moale moale pe care sa stai...
-si alte lucruri care nu imi vin acum in mintebig grin

| ViVi a răspuns:

Ceva ce te caracterizeaza la 11 ani... un ursulet urias de plus ceva facut de tine ceva cretiv... poti sa iti faci o mini-biblioteca cu carti de varsta ta si decoreaza camera cu ce iti placewinking

@vivi

| Shery a răspuns:

Picteaza-ti peretii:X eu asa as face... as face grafitti pe un singur perete ( peretele accent)... succesurilaughing

| JoJo a răspuns:

Eu de ex am in camera niste stelute fosforescente pe tavan si seara se vad suuuperbig grin
ar fi o ideehappy

| Giuly_3112 explică:

Stupid!

| Mwhahahaa a răspuns:

Buna.
Eu am 12 ani big grin
Poi pune-ti stelute, inimioare, hestii fosforescente pe peretii, asa am eubig grin
am maimutzoaie...cu minnie mouse, mikey mouse, teddy bear, flowers, o albinutzabig grin

xoxo.

| Roxana_6190 a răspuns:

Pai ar fi foarte frumoasa cu un ursulet de plus intr-ul copt! Un pat frumos(1persoana) cu totul(adica ca tot cu dulap)! O masuta frumoasa cu doua scaune! Dar nu iti face griji ca cu timpul se va umple! Asa mi s-a intamplat si mie!happy Te pupi! Si bun venit pe site!love strucklove struck

| happy.....withoutyou a răspuns:

1.Plante de camera artificiale(uite in net), naturale.
2.Niste canapele moi si pufoase
3. O masuta pentru reviste si ceai in mijloc
4. BUCURA-TE ca ai spatiu in care sa te misti liber! in orice caz pune-ti pe perete niste fotografii, sau locuri ce doresti sa le vizitezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adu' niște băieți să ți-o umple (nu te gândi la prosti)...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eh, asa am fost si eu la inceput! Da' dupa vreo 4-5 zile, nu mai puteam sa pun nici un ac in mobila ca de, era prea umpluta. Lasa ca vei gasi ce sa pui. Daca vrei, uite niste sugestii:
-pune animalute din plus
-daca este o camera luminata, ar fi fain sa ai si un acvariu cu pesti
-poti sa faci o mini sau o mega expozitie cu felicitari primite, ori desenele tale. Depinde cat de mult ai spatiu.
-si niste postere ai putea sa pui pe pereti

P. S. Si eu am 11 ani. Daca vrei sa fim prietene, va trebui sa ma cauti tu pe mine, ca mie mi-e foarte greu!