| Aditzaaaa a întrebat:

Ma pasioneaza foarte mult moda si as vrea sa devin stylist (nu acum, am 14 ani). Care sunt "pasii" de a deveni stylist? Ar trebui sa urmez o facultate speciala sau liceu?
Multumesc!

4 răspunsuri:
| EfekT a răspuns:

Pai primul pas la varsta a ar fi sa urmezi liceul de arte si meserii, apoi, dupa ce termini liceul sa urmezi o facultate cu acelasi profil si eventual sa faci un curs de stilist.

| Aditzaaaa explică (pentru EfekT):

Si dupa ce termin facultatea? As vrea toti pasii pana la "succes". big grin

| EfekT a răspuns (pentru Aditzaaaa):

Pai nu prea am experienta dar cred ca dupa ce termini facultatea poti sa faci si un masterat... apoi daca mai faci si un curs, cum am precizat mai sus cred ca ajungi la succes big grin

P.S: trebuie sa ai si putin talent si pasiunewinking

| Aditzaaaa explică (pentru EfekT):

Mersi...dar nu as vrea sa ma apuce chiar 25-26 ani pentru aceste cursuri as vrea sa incep repede, deoarece as vrea sa incep cu aceasta pasiune a mea in Marea Britanie. happy Dar multumesc oricum.