| Catalin_5854 a întrebat:

Salut, mi-am cumparat un amstaff fetita 3 luni are acum si e a 10-11 ei iesire si am observat ca eu stiam ca un amstaff nu are frica latra se da la caini dar al meu e timid rau se sperie de masini daca latra un caine la el se da in spate si cel mai urat e cand intra cineva sa zicem postasu ea da din coada sare pe el e bucuroasa si chesta asata ma inerveaza ca vreau sa fie mai strong sa latre sa muste ca asa cred ca degaba am loato daca intra cineva in curte si ea nu se joaca cu el nu latra nu nimic...

1 răspuns:
| Lina1993 a răspuns:

Serios? tu ai luat un animalutul doar pentru nevoile personale? in cazul asta nu cred ca il meriti ca animal de companie. In fine, daca vrei sa fie rau cum ai auzit tu ca se comporta un amstaff, trebuie dus la dresat.Cursurile dureaza in jur de 3 luni/ Nu este o regula ca amstafii sa fie rai, ar fi trebuit sa te documentezi mai bine inainte de a cumpara catelusul