| flaviusss a întrebat:

Mi am luat 1 cartela cosmote din aia gratis de la magazin, am bagat-o in telefon, am introdus pinu iar dupa mi a cerut sa bag un numar pentru apelurile de urgenta, iar la faza asta nu stiu cum sa fac, orice bag nu merge. cum sa fac? crying( ajutor va rog!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Esti sigur ca ai introdus codul pin? Cand nu bagi codul pin telefonul merge doar pe apel de urgenta, cartela nu cere sa-l introduci in memorie niciodata.

| flaviusss explică (pentru mgtow):

Da l am bagat pinu, deoarece cand dau ok zice pin acceptat

| Verdant a răspuns:

Trebuie sa bagi 112 si 911. 112 e pentru Romania si 911 e pentru america. (trebuie sa le bage pe amandoua).

| flaviusss explică (pentru Verdant):

Degeaba, dupa ce le bag, iar imi cere faza cu apelu de urgenta straight face

| flaviusss explică:

Daca introduc cartela in alt telefon imi zice : Cartele sim incorecta straight face