| Shooter a întrebat:

Mi s-a expirat contractul de la net(Romtelecom) si m-au sunat si mi-au spus daca vreau sa imi maresc viteza, dar cu acelasi pret.Mi-au spus ca am o viteza de pana la 100Mb/s....am cautat si pe site si tot asa aparea "pana la".Ce vrea sa zica ca am pana la 100mb?

Răspuns Câştigător
| Cosmotel a răspuns:

Banda este de 100mb/s, dat viteza propriu-zisa cu care vei downloada va fi de 12mb/s.
e destul de buna, accepta big grin

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Aşa fac de fiecare dată. Dacă ar fi corecţi ar prezenta viteza minimă, de ex.: De la... eventual până la. Contează cea minimă garantată. Altfel, cum a zis şi Cosmotel.

| 0rlando a răspuns:

Acei 100 Mb sunt megabiți, nu megabaiți.
Un megabit, înseamnă 128KB, iar cei 100 de megabiți pe care ți-i promit ei, înseamnă 12, 5 megabaiți, pe care chiar îi ai, iar de multe ori, viteza este chiar mai mare de atât și este destul de bună încât să descarci un film într-un minut.