Întrebare recomandată | Teo026 a întrebat:

O intrebare simpla, pentru cei ce cunosc. Vreau sa dau cu lac bicicleta. Are culoarea originala. Nu prea este zgariata, dar i s-a cam dus luciul. Pot sa dau cu lac (Kober, la spray) peste vopseaua asta? O sa se cunoasca diferenta? Nu o sa se cojeasca? Dau funda!

Răspuns Câştigător
| blackandwhite2000 a răspuns:

Parerea mea este sa ai grija ce faci lacul ar putea distruge in timp vopseaua originala nu stii compabilitatea dintre voposea si lac. parerea mea este ca nu ar trebui sa o dai cu lac. daca o vopsesti vopseste-o calumea

1 răspuns:
| Amihaesei a răspuns:

Parerea mea esta sa dai cu diluant lacul vechi si vopsea si dai cu un smirghel din ala cu zimnti subtirii si dupa aia dai cu un strat de vopsea sa vezi ce super o sa easa! Stiu din propia experienta! Sper ca te-am ajutat! happy