| icsbooy a întrebat:

Salut pretenasi!big grin am inteles ca se gasesc bastoane telescopice cu o piatra sau ceva care e ca un fel de diamant care poti sa tai, ca si cum ai avea un briceag. nu gasesc nicaieri de unde pot sa iau asa ceva, gasesc doar bastoane telescopice cu 3-4 segmenti, electrosocuri si flexibile, da nu si din astea cu "diamant". care ma poate ajuta va rog? dau si fundetongue.

2 răspunsuri:
| Gabielle a răspuns:

Nu pot sa-mi imaginez la ce iti trebuie tie asa ceva... Oricum ce stiu eu ca arata cum ai descris tu este un instrument medical pentru chirurgie oftalmologica ca si aici: http://www.eyecare.ro/Instrumentar-Oftalmologie.php sau aici : http://www.farmatin.ro/cutite%20diamant.html

| icsbooy explică (pentru Gabielle):

Mmm, ca in primul link mi'ar trebui cevabig grin, da ai inteles exact ce nu trebuietongue. e o arma alba ilegala din mai multi elementi care se pliaza si in varf are exact ca cel din primul link, piatra de diamant, da nu e folosit in medicina, dimpotriva pentru a baga in spital big grintongue, mersi oricum