| Mirellusha a întrebat:

Sa ma ajute cineva! Cum fac ca timpul sa treaca mai repede? Peste 4 zil vine mama mea de peste hotare, si nu stiu cum sa fac sa treaca mai repede.Nu prea am voie la calculator, si n-am chef sa citesc.

Răspuns Câştigător
| Chio9 a răspuns:

Culcate noaptea tarziu, stai si uitate la televizor, asculta muzica la casti pana chiar nu mai poti sa stai treaza.
O sa te trezesti tarziu, mai lenevesti prin pat, te ridici pe la 12 pornesti muzica, faci paturile, faci niste exercitii, gimnastica ceva, faci un dus.
Apoi mergi mananci de amiaza, iesi la o plimbare prin fata blocului sau pe acolo pe undeva sau chiar stai pe o banca. Vi inapoi in casa stai un pic la calculator ca doara atat te-o lasa.
Seara pe la 6-7 mergi si alergi pe undeva faci efort fizic, mergi acasa mananci, faci dus si deja este seara.
Te pui la calculator sau la televizor.
Pana tarziu ce te ia somnu.

Poti face asta in urmatoarele 4 zile.
Dar mai poti adauga si ce-ti mai place tie sa faci.

Cu cat astepti mai mult, cu atat vei savura mai mult momentul.

7 răspunsuri:
| Lamaitzza a răspuns:

Hum, gandeste-te la toate clipele in care ti-ai fi dorit ca timpul sa treaca mai incet, ei bine degeaba ti-ai dorit tu ca nu a fost asa, acum de ce ar fi asa? Apreciaza fiecare clipa, gandeste-te ca acum trece vara, incepe scoala, cu trezitul ei de dimineata, cu un car de teme, cu lectii grele la matematica si cu prea putin timp liber. Incearca sa iti incarci bateriile, daca mama ta nu ar veni ce ai face in momentul asta? Poti desena sau orice altceva care sa iti fie si de folos, de exemplu poti dormi. Cat despre carti thinking Asa zici la inceput ca nu ai chef sa citesti dar daca te cuprinde magia povesti nu o sa te plictisesti. Succes!

| KLEVON a răspuns:

Pai :
1. Nu te mai tot gandesti ca vine mama ta
2. Te uiti la TV
3. Mergi afara
4. Joci carti sau ceva -.-

| Rockerul23 a răspuns:

Iesi afara cu prietenii cat de mult poti, eu asa fac si chiar nu pot sa cred ca a trecut peste jumatate de vacanta.

| Chio9 a răspuns:

Multumesc de funda. Si sper ca te-am ajutat. Sa-ti iubesti MAMA, pentru ca ai doar una.

| WhoCares a răspuns:

Iesi cu prietenii.

| Mirellusha explică:

Multumesc pentru raspunsuri! Cred ca imi sunt de folos toate rasspunsurile!

| florescu2codrina2002 a răspuns:

Paiii,nu stiu ce sa zicccc,dar ai putea sa ii aranjezi lucrurile in camera ei,sa te plimbi cu bicicleta sau rolele, sa asculti muzica pe telefon, sa mergi la cumparaturi, si cam atat, noroc!laughing)