| ixionJR a întrebat:

Dau funda, pentru cele mai bune 5 CITATE (versuri sau strofe) minm 5 POEZII DIFERITE DIN EMINESCU in care sa se REGASEASCA MOTIVUL "VIATA", deci minim 5 citate, din minim 5 poezii diferite (cate un citat din fiecare poezie ). Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| StefanKogut a răspuns:

Aceasta este cea mai simpla tema pe care am vazut-o! Faptul ca doresti ajutorul noustru pentru asa ceva ma face sa cred ca esti foarte foarte lenes(a). Astfel imi cer scuze anticipat de la tine, deoarece nu vreau sa incurajez aceasta atitudine. Pune mina pe orice volum de versuri de Eminescu si in zece minute gasesti 20 de astfel de versuri.