| Annnonim12 a întrebat:

Sunt clasa a 8a si dupa cum stiti urmeaza o perioada destul de grea pentru mine, pentru ca urmeaza acel examen, si dupa intrarea la liceru, insa din pacate nu m-am decis ce vreau sa ma fac. Ati putea sa-mi dati niste sugestii si ce se face in acele meserii? As vrea sa se castige destul de bine si sa fie un service usor, dar chiar nu stiu care ar fi Acela... Si daca ati putea sa imi spuneti si niste impresii de la liceele din Bucuresti. Multumesc mult, chiar am mare nevoie de ajutor!

1 răspuns:
| MagicOneT a răspuns:

Nu-ti face griji pentru examen, nu o sa fie greu si eu am trecut prin asta anul trecut si cand ne-a dat subiectele am avut un soc, erau mult mai usoare decat credeam.

In legatura cu profilul, ai de ales dintre Mate-Info, Stiintele Naturii, Filologie, Stiinte Sociale.

Tu ai spus ca vrei un job usor si bine platit, destul de greu, dar posibil, recomand sa te duci pe mate-info, o sa poti sa iti alegi cam orice facultate si o sa ai multe oportunitati mai incolo.

Cat despre licee, nu-s din Bucuresti, deci nu stiu, dar poti sa te uiti aici ( http://www.romaniatv.net/......56913.html ) sa vezi un top in functie de nota la BAC.