| maxim341 a întrebat:

-salut
-am o intrebare legata de alegerea unei meserii, sunt in clasa a 10-a si urmez un liceu teoretic(uman), nu e ceea ce imi place insa am rezultate destul de bune, eu as vrea sa urmez o facultate de IT, am o inclinatie spre tot ceea ce insemna elecronic, insa nu prea imi place matematica
-dati-mi niste sugestii ce facultati as putea urma sau ce meserii

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Nu toata lumea este capabila de o facultate cu profil IT, unde se face multa, multa matematica. Pentru a deveni insa un muncitor in profilul electronic trebuia sa dai la un liceu cu aceasta specializare sau poti merge, dupa liceu, la o scoala tehnica cu acest profil.