| Riot181 a întrebat:

Salut, sunt din Sighisoara. Cand urci in cetate, pe sub scarile acoperite si ajungi la liceul Joseph Haltrich...E ca un fel de casa sau ceva de genu. Nu cred ca a mai fost deschisa de forte mult timp. Daca te uiti pe dinafara la geamuri vei vedea ca sunt acoperite cu panza. Cineva mi-a zis ca acolo erau inchise vrajitoarele in evul mediu...si cand acestea murea se ducea satanisti acolo. Imi mai puteti da ceva informatii daca stiti?
Si am mai auzit ca prin incaperea aceea s-ar putea sa fie un tunel care strabate cetatea. E adevarat?

1 răspuns:
| GeorgyGirl a răspuns:

Ar fi tare sa fie adevarat!:X