| anonim_4396 a întrebat:

Sunt foarte pasionat de ciclism. Tocmai mi-am vandut bicicleta, ca sa-mi pot cumpara alta mult mai buna, pentru ca, desi sunt incepator, am prins pasiunea acestui sport. Eu merg pe asfalt (sosea, piste etc.), dar si prin padure (trasee cicloturistice) si drumuri de tara, deci cursiera nu ar fi o alegere buna. Ce bicicleta as putea sa-mi cumpar, la un pret cat de cat modest (cam ca preturile din magazinele mari: Hervis, Decathlon etc.) si sa fie si buna? Ce ar trebui sa contina/ sa nu contina (de ex. frane pe disc sau nu, daca da, de care: semi-metalice sau organice si etc.). Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Seigy a răspuns:

Sincer daca o sa petreci cel mai mult timp pe strada, ia-ti un cross country sau daca iti place la fel de mult sa te dai si pe drumuri prin paduri, ia-ti un enduro, eu i-ti sugerez sa te uiti pe olx deoarece gasesti niste biciclete foarte bune si ingrijite.