| Kennyux a întrebat:

Tatal meu vitreg si-a facut abonament la cablu inainte sa apara RDS-ul (inainte avea alta denumire din cate stiu) si il platea pe vremea aceea, dar dupa ce s-a schimbat acea firma in RDS nu a mai primit facturi sau alte lucruri avand in vedere plata si nu l-a mai platit, deoarece nu mai avea nevoie de televizor. Nu demult si-a pus alt televizor si inca merg toate canalele de la acel cablu. Trebuie sa ma mult la el si doresc sa imi iau Fiberlink 2 de la RDS pe numele lui deoarece sunt minor, dar nu stiu daca vor fi probleme legate de faptul ca nu a mai platit de mult timp si nu i s-a spus sa plateasca, chiar daca i-au ramas canalele. De sunat... voi suna la ei, dar nu pot acum, totusi as vrea sa stiu daca e probabil sa primeasca ceva plati mari, amenzi. nu stiu. Merci! happy

2 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Nu se va intampla nimic de genul asta, dar te sfatuiesc sa nu vorbesti cu cei de la RDS fara stirea lui, mai ales ca nu tu vei plati factura, ci el.Intai rezolva aspetul asta, dupa care roaga-l sa mearga la ei pentru abonamentul pe care-l doresti.

| Kennyux explică (pentru Mihaela1964):

Multumesc, oricum el va vorbi in legatura cu internetul, eu doar doresc sa ma asigur ca nu va primi amenzi/datorii/plati mari din cauza acestei faze cu cablul de televiziune.