| barbualexandru a întrebat:

Acu` trei zile am visat ca stateam pur si simplu acasa si ma uitam la tv. Am citit cateva chestii pe net si pana acum nimeni nu a reusit sa vada cat este ceasul in vis fiindca in vis timpul pur si simplu nu exista sau a incercat cineva dintre voi in vis sa constate ca este intr-un vis au va trezeati in niste actiuni si nu va gandeati, dar ce-am facut ieri? Cat este ceasul? Eu in vis stateam in camera, tv-ul si pcul erau inchise, pur si simplu nici un zgomot si m-am uitat cat este ceasul. Chestai este ca eu nu am niciun CEAS pe birou dar in vis era un ceas de culoare albastra si scria 10:10... Ieri s-a mutat cineva sub etajul unde stau si m-am intalnit cu iei in timp ce ieseam din bloc. GHICI! Vecinu care avea un tricou albastru m-a intrebat cat era ceasul. Ceasul era tot 10:10 exact ca in vis. Credeti ca este o coincidenta? Prea multe coincidente...

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate sa fie o coincidenta sau poate sa fie un semn. Se spune ca la orele astea 10:10, 12:12:12, 23:23 etc. se deschide cerul si poti sa iti pui dorinte. Acum nu stiu daca e adevarat sau nu, viata are multe cai misterioase.

| Amphitrite a răspuns:

Buna barbualexandru!
Probabil este un semn ca sa stii pe viitor:
La orele fixe daca te uiti inseamna ca cineva te iubeste de ex:
Si cum a spus magical la orele astea 10:10, 12:12, 23:23... poti sa-ti pui o dorinta.
Poate chiar este un semn... din perspectiva mea presupun ca probabil acest semn arata ca la ora 10:10 ne va veni Sfarsitul deoarece albastrul este de la cer...si din Cer vin toate pericolele.
Cu respect, Miruna.

| pink_sunshine a răspuns:

Poate ca te-ai gandit tu la asta inainte sa adormi sau a fost pur si simplu o coincidenta si mie mi se intampla daca ma gandesc la ceva inainte sa adorm visez lucrul ala

| mirela94 a răspuns:

Poate sa nu fie o coincidenta sau poate sa fie. descifratul viselor nu va fi niciodata exact. eu am avut vise in care imi aminteam ca mai visasem odata acelasi vis... iar intr-un vis ma uitam chiar la un film. Dupa cum au mai spus si cele 2 daca te uiti la ore dintrastia inseamna ca cineva te iubeste...Am citit si eu pe net ca uneori in vise se arata lucruri care se vor intampla in urm zile, uneori exacte alteori necesitand descifrare. oricum succes in descifrarea lor