| Clamidia a întrebat:

Buna, am scris acum ceva timp pe TPU despre un vecin care vine la usa la mine pe motiv ca e zgomot, el vine chiar și dacă trag apa la baie sau merg.
Ieri eram in bloc cu cineva și stateam de vorba, am ieșit pana afara și după am intrat înapoi in bloc și bam… Vecinul meu a ieșit din casa ( de la etajul 3 ) si coboară jos uitându-se la noi cu 2 cuțite in mâna. Cred ca aveau cel puțin 20 cm Cuțitele alea. Eu am fugit din scara, dar prietenul meu a ramas acolo si l-a filmat. Precizez ca era beat vecinul meu.
Acum îmi este frica sa merg in bloc, îmi e frica sa urc scările si nu stiu de ce. Ma tot gândesc la ce s-a întâmplat si nu pot sta liniștita, nici sa dorm nu pot. Ce as putea sa fac?
Scuzați categoria.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Plângere la poliție.

2 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Cam înfricoșător. Apelează la politie.

| XxBlueRosexX a răspuns:

Mergi la politie si pentru autoaparare cumpara un spray paralizant ti-l recomand pe cel care il poti pune la chei ca un breloc..si eu am avut probleme cu vecinii de la etajul 1 tot pe motive de zgomot(muzica care nici nu mergea tare) si la fel imi bateau la usa dupa au inceput amenintarile, si cand le-am zis sa ma lase dracu in pace tipul a sarit la mine si m-a lovit iar eu sa ma apar i-am dat un jet de spray. Spune-i prietenului tau sa iti trimita video daca la filmat ca sa poti avea dovezi si sa il sancioneze altfel politia nu va face nimic stiu asta pentru ca eu am asteptat 1 an ca politia sa faca ceva din motive ca nu aveam dovezi. Ai grija si an nou fericit.