| andrey2005 a întrebat:

Am 16 ani si vreau sa ma apuc de blog. Vreau sa ma apuc de asta pentru ca sunt o persoana mai diferita si am inspiratie, timp liber etc.Acum vreau sa imi dati voi niste detalii despre "sportul" asta.Pe ce site sa ma apuc? De ce trebuie sa tin cont? Despre ce as putea sa scriu? Chesti...
Funda pentru cel mai bun raspuns =)

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista o groaza de platforme de blogging.

Blogspot si wordpress fiind cele mai mari si usor de folosit.

Trebuie sa tii cont de SEO, fara sa stii sa iti promovezi blogul scrii fix degeaba.

"Despre ce as putea sa scriu? " daca pui intrebarea asta inseamna ca nu e cazul sa te mai apuci ca nu ai nimic de zis

4 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Unde e inspiratia aia, daca intrebi ce sa scrii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa te apuci de blog, dar vrei ca noi sa iti spunem despre ce sa scrii? Te-a lasat inspiratia banuiesc.Ca sa ai un blog, trebuie sa scrii articole care ajuta oamenii, alea merg cel mai bine.Cauta tu frumusel pe net blog-uri,si vezi despre ce scriu,vezi alea care au succes de ce au succes,apoi dupa ce faci astea,o sa vezi daca poti face si tu ce au facut ei. Daca vii cu ceva nou,ce nu mai e pana acum,o sa ai mai mult succes, dar si pana te stie lumea dureaza ceva, trebuie sa te promovezi, pe orice site, etc.Meh,pari cam lenes tu,vrei subiecte,vrei sa ti zicem despre ce e,cand tu trebuia sa te interesezi,ca sunt tutoriale pe google despre blog-ing, ori in romana, ori in engleza cate vrei, dar ma rog. Parerea mea, ignor-o si mergi mai departe. O zi buna iti doresc!

| Brieezer a răspuns:

Wordpress este o platforma simpla unde iti poti face o pagina uimitoare. Bafta!

| andrey2005 explică:

Ah,cand am zis "despre ce sa scriu" voiam sa stiu despre ce " am voie" sa scriu.Adica,daca e pagina mea, pur si simplu scriu ce vreau eu?
Si cum e cupromoVarea?