| MariusBoy2013 a întrebat:

Am nevoie de calciu ce fructe trebuie sa mananc?

8 răspunsuri:
| Naяutσ a răspuns:

Lactate, legume verzi (ardei, castraveti, fasole laughing ) portocale, piersici!

Funda? smug

| sayWhaaat a răspuns:

Lapte si branza

| Athée a răspuns:

Lactatele contin cel mai mult calciu. Dar si legume gen: brocolli, varza, spanac, etc.

| GaBrIeLa1994 a răspuns:

Pai fructele care contin calciu sunt:mere,piersici, struguri, prune, pepenele rosu-galben, portocole.s.a.

| Laaaaaariiiiiiiii a răspuns:

Toate fructele înafară de banane, pere şi mere gutui. În rest poţi mânca orice fructe şi LEGUME, ar fi bine dacă ai mânca multe rodii sau piersici.

| Laaaaaariiiiiiiii a răspuns (pentru Laaaaaariiiiiiiii):

Dar poţi să mânănci şi multe lactate şi produse obţinute din conţinut lactic. happy

| NickyDawn a răspuns:

Cele mai bune surse de calciu sunt lactatele! De asemenea, gasesti calciu si in somon, sardine si zarzavaturi inchise la culoare ( brocolli, varza, spanac ).