| YoungHomie a întrebat:

Am nevoie de ceva sfaturithinking Cunoasteti ceva solutii pentru a se inalta o persoana? nu neaparat eu. am 1, 60 inaltime si sa zicem ca as mai vrea sa ma inalt inca vreo 3-5 mm. stiti ceva solutii gen eu stiu: sa mananc fructe sau vitamine, calciu ceva miscarethinking [dau funda]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mar a răspuns:

Buna.eu cred ca totusi pentru 3-5 mm nu se merita.nici nu s-ar observa ca ai crescut. poate cativa centimetri.nu cred ca e bine sa iei pastile sau nu stiu ce solutii de la farmacie de inaltare (daca exista ) deoarece contim multe substante chimice ce dupa ne fac rau.eu ti-as sugera sa ai mananci mancare gatita(si ma refer la un piure o friptura de pui, dar fara eu stiu ce aliment plin in grasimi, de exemplu carnea de porc, evit grasimile, mai lasa paine si asa mai departe)fara cipsuri sau eu stiu ce E-uri si fa handbal volei sau basket. daca faci aceste sporturi te inalti.eu una itipot spune ca am facut volei si m-am inaltat, vreau sa spun ca in clasa a5-a aveam 1. 60 happy. succes happy

8 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Daca vrei sa te inalti, asa cum spui,"inca vreo 3-5mm", este suficient sa-ti iei in picioare 2 perechi de sosete. laughing

| Onutzyk a răspuns:

Incearca sa faci sport [volei, baschet, astea te inalta ffff mult]

Eu am facut volei si acest sport m`a facut foarte inalta

Ai, de asemenea, grija de alimentatia ta, consuma putin, dar gustos.

Sper ca te-am ajutat.

Si fa NEAPARAT unul din aceste 2 sporturi [ ti-am zis am facut volei si acum fac baschet la scoala si asta m`a inaltat ffff mult tongue ]

funditabatting eyelashes

| Alisstor a răspuns:

Incearca sa joci baschet. Intotdeauna merge. Sau inot. Si tenis, dar la tenis mai greu te inalti. De fructe si vitamine nu stiu nimic din cauza caruia sa te inalti, dar de sporturi sunt sigur.

| Marijuana187 a răspuns:

Te uzi cu apa si dormi!

| YoungHomie explică:

Am 17 ani dar nu e vb de mine sa cresc e vb de o prietena eu fac sport in orice caz fac arte martiale la mine problema e ca am lipsa de calciu in oase si automat eu nu prea cresc in ultima vreme nu m-am inaltat si d-aia am precizat mai sus vitamine calciu. eu sunt satisfacuta cu inaltimea mea oricum mai am timplaughing la 3-5 cm am zis aproximativwinking

| anca13 a răspuns:

Cati ani ai? daca ai pana in 21 ani mai ai timp sa cresti! fa un sport, baschet, dar atentie ca te latzeste si in spate! pusy...la mare inaltzimewinking

| kitty_9527 a răspuns:

Si daca o sa te intinzi la nesfarsit nu te pot asigura ca tu vei creste.Incearca sa alergi cat mai mult(de altfer baschetul, voleiul si innotul)s-ar putea sa fie o solutie. Dar nu te decuraja! In functie de varsta ta, vei mai creste.

| FightLoveHope a răspuns:

Pai, un coleg a apelat la inot si a reusit. Nu face de mult timp dar s-a inaltat oleaca. Iti recomandwinking.
Succes!