| MarySille a întrebat:

am 14 ani si 1, 68 credeti ca am nevoie de vitamine sau de calciu? mereu ma dor picioarele, degetele si la un moment dat stau ce stau si ma i-a cu o caldura si transpir foarte tare, apoi trebuie sa ma ridic si sa merg!
Crede-ti ca o fii de la lipsa de calciu sau vitamine? eu de fel mananc fructe, lactate. dar. nu stiu!

Va multumesc! Multa sanatate!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tiriboxi a răspuns:

Buna Mary exista o solutie in cazul tau datorita carentelor din alimente organismul nostru incepe sa dea semne de oboseala si se manifesta printr-o stare de epuizare, pentru a putea contracara acest fenomen recomandarea mea este o hrana sanatoasa prin consum de fructe si legume proaspete, lichide minim 2litri pe zi si in completarea acestora sulpimente nutritive care au rolul de a avea un aport benefic la starea noastra de sanatate daca esti interesata cum poti intra in posesia lor contact tiriboxi@gmail.com sau tel 0765948501

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la medicul de familie pentru analize de sânge și în urma lor vei vedea dacă ai vreo afecțiune sau carență de vitamine.
Orice fel de pastilă nu se ia decât după ce ai fost văzut cel puțin de medicul de familie/medicul de la camera de gardă/specialist.
Sănătate și ție.
Pa, pa.

| hatze a răspuns:

Ai nevoie! de vitamine, depinde de organism