| JANAKS a întrebat:

Am nevoie neaparat de ajutorul vostru. Am 12 ani si imi doresc sa fac si eu banii mei. Cum as putea face asta avand in vedere faptul ca nu ma pot angaja oriunde si oricum. P. S.- Nu vreau raspunsuri de genul: Nu poti!; Esti prea mica!

Ma gandesc la reprezentant AVON... Ce ziceti? Merita? Si in ce consta?

Cine stie sa imi dea un mesaj pe privat si ii voi va id meu ca sa ma ajute. Multumesc anticipat! Dau funda pentru. cele mai multe si cele mai bune variante.

Răspuns Câştigător
| NameName a răspuns:

Reprezentant AVON e chiar bine, dar e mai greu sa fii daca esti minora (dar e posibil). Chiar merita sa fii, dar trebuie sa ai "clienti" care sa comande produse:atunci cand ai comenzi mai multe dai comanda la AVON, tu primesti banii de la "clienti", dar la AVON nu platesti tot pretul unui produs, ci mai putin (deci iti raman si tie bani) si daca ai comenzi multe castigi detui bani.
Asa...deci e mai greu sa fii reprez. AVON daca ai 12 ani, dar se poate, intreab-o pe mama ta, spune-i sa sune ea la AVON (sau uitate la sfarsitul unei brosuri sa vezi acolo, mi se pare ca scrie) sau intra pe avoncosmetics.ro. Sper ca te-am ajutat. fundita?big grin

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Din pacate nu poti chiar daca ti-e greu sa accepti te fraiereste usor iei macar 5 lei acolo mai cresti putin pana la majorat.

| nykymyky a răspuns:

Esti prea scunda

| nykymyky a răspuns:

Si prea grasa

| NameName a răspuns:

Ba da se poate sa fii reprezentant AVON la 12 ani, am o colega care e.

| bogdan123_3305 a răspuns:

Esti prea mica ca sa fi reprezentant AVON dar poti face bani prin metode mai usoare.Fa curatenie prin casa gateste si chesti gospodaresti si le ceri la parinti bani ca rasplata. Daca ai talent la ceva anume du-te la un concurs sau ceva.

| Quicky a răspuns:

Ce zic eu este sa astepti vreo 2-3 ani sad sincer eu nu am vazut pe nimeni sa angajeze copii de 11-12 ani.
Tine cont ca si la 15-16 ani esti minora! iar cel care te angajeaza raspunde rau rau de tine daca ti se intampla ceva.
Eu zic ca la varsta ta ai putea sa mergi prin stranduri sa vinzi inghetata. Sezonul asta(vara) cu siguranta vei avea clienti happy
Nu te supara pe mine eu ti-am spus parereahee hee
Bafta la interviu(daca te angajezi)
Fundita?