| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie urgent sa imi spuna cineva ce ati face la franceza daca ati fi profesor. Imi trebuie sa invat copii ceva dar sa fie si distractiv si interesant. Va rog ajutati-ma pana maine!
funda +vot

3 răspunsuri:
| suffarstar a răspuns:

Franceza chiar nu este distractiva si interesanta.Nu vad cu ia-ti putea ajuta,limba este grea, multe forme, desinente, terminatii etc.O invatam din obligatie, imi pare rau pentru dvs., incercati sa le predati cat mai interactiv cu jocuri si aplicatii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Franceza este un chin pentru mine si as aprecia daca nu m-ar bate nimeni la cap. Daca nu intelegi asta, schimba-le limba la jocurile video din engleza in franceza, toata lumea invata o limba straina de la jocurile video.

| Teresa9990 a răspuns:

Sunt un copil. Profa ne-a dat tema profesor de o zi si nu stiu ce sa fac. Trebuie sa imi invat colegii cateva lucruri sad