| paul55 a întrebat:

Salut ajutati-ma sunt disperat.Domnul profesor mi-a dat de invatat poezia muma lui stefan cel mare ca sa nu im i puna 8 in catalog si intrebarea este cum sa fac sa invat poezia mai repede si va rog raspundeti ca pana maine trebuie sa o invat si fara pastile.

Răspuns Câştigător
| Raspundd a răspuns:

Da, in primul rand stai linistit, citeste primele 3 versuri, apoi le repeti, pana cand le sti destul de bine si tot asa, dar primul si cel mai important este sa stai calm. Vei vede happy :* ca asa o vei invata foarte repede.

| paul55 explică (pentru Raspundd):

Mersi mersi mersi mersi mersi mersi mersi mersi mersi mersi msmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmsssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssxsssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssxixsssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssseeeeeeeeeeeeeeexxxxxxx

6 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

O citești toată ziua și îți intră în cap.

| Irena97 a răspuns:

Bai tu n-ai invatat in viata ta o poezie? Ai nevoie de sfaturi? citesti versurile si le repeti. Doar nu ai o carte de stiut de pe rost.

| Raspundd a răspuns:

Funda?

| paul55 explică (pentru Raspundd):

Da ca am facut cum ai zis si a mers mi-a pus 10 in catalog mersi de tot.

| Raspundd a răspuns:

Cu placere! Succes la note de 10 in continuare