| TeoTudor a întrebat:

Am o intrebare foarte serioasa pentru voi, si va rog sa-mi raspunda doar cine stie, si cine are sa imi clarifice acest lucru cu dovezi. Este cineva in viata mea, acum, o fata iar ea s-a nascut fara sa poata auzi, mai are vreodata, in viata vreo sansa la auz? O operatie, ceva, orice?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omule mai mult ca sigur si fata asta cand a vazut ca nu mai aude nu a stat acasa sa se uite la televizor.S-a dus la spital si i s-a spus, de ce nu o intrebi?
Lasa pe altii sa pupe moaste si hoituri crezand ca se pot vindeca de boli incurabile, nu fantomele invizibile fac miracole, doctorii fac miracole!
In Romania nu cred ca se fac astfel de operatii si daca se fac nu se fac cum trebuie.
Singurele operati pentru auz sunt cele cu proteza auditiva, iar un astfel de sistem costa 25.000 de euro.

11 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Depinde de cat de grava e situatia, de ce anume e afectat, daca se mai poate repara ceva. Doar un medic ce a controlat-o iti poate da un astfel de raspuns sad

| ionutalex13 a răspuns:

Aceasta intrebare trebuie sa i o adresezi unui doctor

| TeoTudor explică:

Mai astept raspunsuri, va rog din suflet!

| ιαѕмιηααα a răspuns:

Eu zic sa mergi la un doctor, sfat! big grin
sincer, cred ca este o operatie, pentru auz. big grin
sper ca te-am ajutat >big grin

| MariaMikaelson a răspuns:

Eu una zuc sa i duci la un doctor.el va stii ce sa faca. chiar imi pare rau pentru tine.

| Cts_Florin_1990 a răspuns:

Depinde de ce problema are mai exact..medicina a avansat foarte mult, dar nu asta e problema. Problema este urmatoarea : esti hotarat sa stai langa acea fata, chiar daca nu o sa aiba sansa sa auda vreodata?

| TeoTudor explică (pentru Cts_Florin_1990):

Tocmai la asta ma gandeam acum... Iubirea mea pentru ea este enorma, ca niciodata in viata mea... sad

| Cts_Florin_1990 a răspuns (pentru TeoTudor):

Atunci ce raspunsuri mai cauti? Du-te la un medic specialist cu ea, si vezi care este situatia. El iti poate spune daca este alba, sau neagra. Multa bafta.

| Pop_Rafaela_1999 a răspuns:

Da are...sa se roage lui Dumnezeu impreuna cu tine.happy Dumnezeu o poate vindeca.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pop_Rafaela_1999):

rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pop_Rafaela_1999):

Dumnezeu poate si daca poate de ce i-a dat boala?