| musickid440 a întrebat:

Am o problema.Astazi pisica mea de 1 an si-a blocat codita in usa de la masina vreo 3 secunde... Ea si-o tinea in sus, nu am vazut si cand am inchis. sad
Na, la inceput o tinea cam pleostita.m-am speriat, era sa fac atac de panica si am stat cam o ora plangand in camera mea...ma rog, lasand asta.
Am iesit afara si am vazut ca si-o misca, deci nu avea nimic la coloana. Ma linistisem. Am mangaiat-o pe cap, apoi pe spate, chiar si pe burtica, si pe codita! Si nu a mieunat, ba chiar torcea.
Nu i-a curs deloc sange. Acum ( dupa vreo 3-4 ore de la incident) alearga, sare. isi tine echilibrul bine si da din codita, insa o tine cam teapana... Presupun ca e normal deoarece de la impact o doare. De mancat mananca, se comporta exact ca inainte de lovitura numai ca isi tine coada cam teapana, dupa cum am spus.

Nu am mers cu ea la veterinar. Precizez ca are pui de 1 luna- 2 luni intarcati. cu toate ca nu cred ca are legatura.

V-as ruga sa imi spuneti( daca stiti, bineinteles) daca trebuie neaparat dusa la veterinar sau daca doar o doare.
Multumesc, si scuzati exprimarea cam aiurea.

Dau funda. Sper sa ma ajutati.

3 răspunsuri:
| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Probabil nu ai prins-o rau sau nu a durut-o, vezi tu unele persoane le taie cainilor si pisicilor din coasa ca sa fie mai agresive.
Mie mi se pare chiar aiurea acest lucru!
De aceea atat cainii si pisiciile se sperie uneori cand le atingi pe coada sau nu le place de aceasta fruca.
Daca pisicuta ta este bine, nu ar trebui sa-ti faci atatea griji.
Smile!winking
Iar data viitoare fi un pic mai atent cu ea! puppy dog eyes
Gata cu tristetea! :d
Te pup, pa pa! :*

| musickid440 explică (pentru Latinmoon):

Multumesc. De prins am prins-o... Am inchis de tot usa, dar a deschis-o repede mama laughing Oricum iti multumesc mult, voi fi mai atenta. M-am mai calmat. Merci din nou.

| Latinmoon a răspuns (pentru musickid440):

Cu placere! :p