| anonim_4396 a întrebat:

am o problema cu PC.Nu mai pot scoate capacul de la carcasa.Sa blocat acel surub cand invart de el invart pur si simplu degeaba.Va rog sa imi spuneti cum sa-l scot.

Răspuns Câştigător
| Vlad81 a răspuns:

Salut, asta inseamna ca s-a stricat filetul surubului, deci apuca capul surubului cu un patent si apoi incepe sa-l rasucesti foarte incet in sensul in care il desfaci(inversul acelor de ceasornic), in acelasi timp tragand de el. Daca nu iese tragi doar putin mai tare, tot rasucind in acelasi timp pana la urma ar trebui sa iasa.Treaba nu e neaparat de forta, ci de sincronizare tras-rasucit.

| anonim_4396 explică (pentru Vlad81):

Ori ia o bormasina si ii da gaura, in cel mai rau caz.

| Mambauet a răspuns (pentru Vlad81):

Ok multumesc pentru raspuns, o sa incerc.Si daca nu merge alta modalitate mai exista?

| Mambauet a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai este blocat surubul am incercat cu surubelnita sa il desfac si nu a mers

5 răspunsuri:
| Mambauet a răspuns:

Vlad 81 mersi si chiar a merswinking

| Vlad81 a răspuns (pentru Mambauet):

Cu placere :-)