| Angelworld a întrebat:

Am si eu o problema la un televizor SHOV Acum ceva vreme m-am uitat la tv seara pe la 10 si m-am culcat...(bineinteles ca l-am oprit) pe la 2 noaptea ma trezesc, tv era aprins.Am incercat sa il opresc din televonamda dar nu a mers asa ca somnoros fiind l-am oprit din buton. Dimineata am incercat sa il pornesc.A pornit dar acum vine beleaua.Intra la un moment dat singur in meniu si la 10 minute dupa ce televizorul este pornit numai functioneaza telecomanda. ..credeti ca poate fi de la butoanele din el? sa le scot comanda? dati-mi sfaturi va rog. (ps cand il las o saptamana si il pornesc merge ce merge jumatate de ora si pe urma iar apare problema...)

1 răspuns:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Procesorul(selectorul)de canale din tv sau integratul din telecomanda sunt afectate.Indeparteaza telecomanda si activeaza doar manual tv-ul. Daca face la fel, el e de vina, dar daca merge normal, e telecomanda,