| Cipri112 a întrebat:

Aş avea nevoie de ajutorul vostru. Nu ştiu ce am putut face la laptop de nu mai am antivirusul. Aveam un antivirus original pentru windows 7. Mă ajuta cineva? Ce-as putea face sa-l recuperez sau ceva thinking! Va rog, am nevoie de antivirus. Imi mergea foarte bine laptopul cand il aveam.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Cum se numea antivirusul?
In C:/Program Files este?

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| Cipri112 explică (pentru neluL):

Microsoft Security sau ceva in genu. Şi imi merge laptopu foarte naspa, aveam si antivirus original de la windows, windows original + antivirus original, ce-as putea face? Pls, ajuta-ma!

| Cipri112 explică (pentru neluL):

Microsoft Security Esenţial.

| Cipri112 explică (pentru neluL):

Si da, il gasesc in C:/Program Files si daca il caut acolo in Start, imi da eroare cand intru in el, ce-as putea face?

| neluL a răspuns (pentru Cipri112):

Reinstaleaza-l de aici, direct de pe siteul Microsoft
http://windows.microsoft.com/en-us/windows/security-essentials-download

Parerea mea este ca ar trebui sa faci o scanare cu MBAM inainte de instalare!
Descarca MalwareByte Antimalware de aici: http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free

Instaleaza-l si la sfarsit asigura-te ca ai bifat urmatoarele: Update Malwarebytes' Anti-Malware si Launch Malwarebytes' Anti-Malware. Apoi apasa Finish.
Dupa lansarea programului, selecteaza Perform full scan si apoi apasa pe Scan.
La terminarea scanarii apasa OK si apoi Show Results. Asigura-te ca e totul bifat si apoi apasa Remove Selected.

| Cipri112 explică (pentru neluL):

Am incercat de pe site-ul lor, l-am descarcat, dar cand sa intru in patch sa-l instalez, imi da eroare. Antivirusul il am in C, si cand incerc sa intru pe el, imi da eroare. Sa fac cu MalwareByte sa-l instalez, sa scanez si dupa aia sa fac iar cu antivirusul meu? Doar ca al meu e original, licentiat.

| neluL a răspuns (pentru Cipri112):

Scaneaza cu MBAM si apoi instalezi!

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat