| Bisbiavatar12 a întrebat:

As dori sa ma mut in America, nu stiu in ce oras inca, dupa ce voi termina o facultate etc bineinteles, avand in vedere ca acum am 15 ani. Imi puteti spune cum ar trebui sa ma pregatesc si care sunt avantajele\dezavantajele? Funda pentru cel mai complex raspuns

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Studiaza viata din Harlem.
Fara bani, din mers din Romania, ai toate sansele sa incepi "visul american" in asemenea imprejurari.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai nevoie de o viza de emigrant, de un loc de munca legal si ceva bani sa ajungi acolo si sa te intretii o perioada. Si mai trebuie sa ajungi macar odata in sua inainte sa te hotarasti ca vrei sa locuiesti acolo... ca sua nu mai de mult visul american. E o tara care se duce de rapa

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu trece mult si iti sare din cap, america e o mocirla.

| sir sanjei a răspuns:

Pe langa cele descrise de cei de mai sus iti recomand si o vesta antiglont si anti-injunghiere!

| Voro a răspuns:

Mai ai 10 ani de tras si deja gandesti departe.
Lumea se schimba de la an la an, dar in 10.

| BeSmart17 a răspuns:

Pai pentru inceput iti trebuie bani deci ar trebui sa.ti gasesti o slujba sa strangi bani... dupa trebuie sa stii limba

| mazaroi a răspuns:

Recomand Germania, SUA pff