| anonim_4396 a întrebat:

As vrea ca in aceasta vacanta sa merg cu familia, co cortul, prin mica noastra tara... as dori daca se poate sa imi spuneti niste trasee pe care le-as putea urma cu plecarea din Brasov... ( maxim 200 km! ) in mare parte imi propun sa gasesc un loc bun unde sa asezam cortu' dar si sa vizitam diferite locati turistice. Multumesc anticipatwinking

Răspuns Câştigător
| AdeNoid a răspuns:

Si eu stau in Brasov si ce coincidenta saptamana trecuta am fost si eu cu cortul. Unde a fost destul de fain dar nu prea ai obiective turistice de vizitat.La Bod, pe malul Oltului este loc de campare si e super fain.Dar daca vrei sa mergi la camping adevarat poti sa mergi la Reci.Este loc de campare, de pescuit, strand.La lacul Sfanta Ana e super si pe Transfagarasan cel mai super, loc de campare si priveliste de neuitat:X

3 răspunsuri:
| NiceBrownEyes a răspuns:

Dmn e foarte tare cu cortul am fost anul trecut si anul asta.pai eu zic s-o iei de la brasov spre fagaras sibiu sighisoara.:X targu mures turda(salina) cluj napoca baile felix sau poti s-o iei sibiu alba iulia deva hunedoara prin valea jiului ramnicu valcea, ocnele mari unde este si salina ocnele mari sunt multe posibilitati depinde unde vreti sa mergeti.foarte frumoasa este si zona de nord a romaniei plina de biserici manastiri.

| Razvy197 a răspuns:

Salut.Nu stiu exact cati km sunt de la tine pana in Rm.Valcea happy.In Rm.Valcea este un loc de cazare langa strandul Ostroveni.Acolo poti merge cu cotru.Nu stiu exact cat mai e de platit intrarea cu cortul. Poti viizta : Te poti duce la strand,poti vizita utin mai departe Manastirea curtea de arges, Gradina ZOO, aproapo...acolo unde te situezi cu cortul este un la unde poti fac eplimbari de agrement cu barca happyAsica barca din aia sa pedalezi laughing. Funda?

| Bibuu09 a răspuns:

Pai poti merge la lacul sfanta ana e frumos e loc de campare si la 10 min ajungi la lac faci pana acolo cam o ora spre covasna funda?