| ksuper31 a întrebat:

~!~ Astazi am incercat sa dau Alt+Ctrl+Delete fiindca mi se blocase ceva si mi-a aparut asa "Task Manager has been disabled by your administrator" dar eu nu am facut nimic, asa ca sunt nedumerit de ce mi-a aparut asta si cum o pot face sa mearga din nou Task Managerul? [cred ca am gresit categoria] DAU FUNDA SI VOTURI.

Răspuns Câştigător
| haifisch a răspuns:

Asta nu e de bine deloc. Incearca http://www.taskmanagerfix.com/

2 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Dacã vã apare acest mesaj când încercaţi sã accesaţi Task Manager, este din cauzã cã restricţia lui DisableTaskMgr este activatã. Pentru a activa Task Manager, încercaţi una dintre aceste metode:

Metoda I

1. Start >>> Run,
2. Scrieţi aceastã comandã (copy & paste): REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableTaskMgr /t REG_DWORD /d 0 /f

Metoda II

Download-aţi fişierul pe care l-am ataşat şi daţi dublu-click pe el: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]ActivatiTM.reg

Metoda III

1. Start >>> Run >>> scrieţi regedit.exe click OK
2. Navigaţi la HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies\ System
3. În partea dreaptã ştergeţi valaore numitã DisableTaskMgr. Închideţi Regitry Editor.

Metoda IV

1. Start >>> Run >>> scrieţi gpedit.msc click OK
2. Navigaţi la User Configuration / Administrative Templates / System / Ctrl+Alt+Delete Options / Remove Task Manager
3. Dublu-click pe opţiunea Remove Task Manager
4. Setaţi pe Not Configured

| Shahrukhkhan91 a răspuns:

Ai virusi in sistem, fa o devirusare rapid sau schimba Windows-ul