| The4Ever a întrebat:

Azi am dat simularea la matematica si sincer sunt extrem de dezamagit, cat de simplu a fost, la fel mi-am batut joc si de test. Am facut calcul cu d-na diriginte si nota finala e 6. Ma rog, nu va intereseaza, dar vreau sa-mi da-ti niste sfaturi cam ce ar trebui sa fac inainte sa incep testul si ce sa fac dupa ce-l termin. Intrebarea poate fi cam stupida si multi dintre voi veti spune ca sa ma uit la ele si sa vad daca am gresit ceva. Asta e problema ca eu pe alea mai grele le-am rezolvat perfect si de grila mi-am batut joc(3/6 am rezolvat). Ba ca am uitat sa simplific 56/21, infine. Deci sunt lucruri elementare care chiar nu trebuia sa fiu gresite.

2 răspunsuri:
| xr0sioRx a răspuns:

Frate, cand incepi examenu, testul, simularea nu trebuie sa ai emotii. Faci exercitiile pe cioarna de 2-3 ori si vezi daca iti da rezultate diferite, daca da, il mai faci o data. eu sincer sa fiu am si copiat la examenul de matematic. care a fost foarte usor. Iti urez multa bafta.

| Alexinho94 a răspuns:

Si eu am dat azi simularea la matematica si am gresit pe 1-c de la sub 3, 2-b, c de la sub 3, ex 5 de la sub 2. Nici pe 2 de la sub 2 nu-s sigur. eu am pus ca x = (6*8)+1 = 49. dar dnu ne-a aratat ca se facea altfel..infine. Lasa simularea oricum asta e doar sa vezi ce mai trebuie repetat. Mai avem 4 luni in care putem invata...