| lOvEbwN a întrebat:

SALUT TPU! Cate ore se face din Bulgaria in Vaslui [ Iasi...galati...] cu masina. stie cineva? aproximativ?
Funda la raspunsul cel mai bun

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Cam 6-7 ore pana la Ruse, la intrarea in Bulgaria. Nu spui unde in Bulgaria, ca si asta conteaza, poti vedea si traseul, si distanta aici, bagi tu localitatile si el iti face singur calcule si tot. In Romania viteza medie la drum lung iese cam 60-70 km la ora daca mergi regulamentar, adica cu 50 prin localitati, iar la drum lung mai faci si pauze, asa ca nu se depaseste media asta de viteza, sa stii sa calculezi timpul in functie de distanta. http://www.viamichelin.com/......tineraires

1 răspuns:
| Sidiuu a răspuns:

Eu am facut 11 ore pe drumul Piatra Neamt - Eforie Nord. happy