| Th3Public3N3MY a întrebat:

Ce antivirus sa instalez, cred ca am incercat vreo 10 si nici unul nu a fost eficient! Nu stiu ce sa cred... am mai vazut intrebari de genul acesta si unii spuneau foloste antivirusul ex nod32, altii spuneau foloseste antivirusul x. Nu stiu ce antivirus sa iau care sa aiba tot ce imi trebuie firewall, antispam, etc. Nu imi spuneti sa instalez de-alea de genul bitdefender, kaspersky... Nu am sistemul pentru asa ceva. Dau funda! Aaa si sa fie gratis, sa ii gasesc eu pe net o licenta nu sa cumpar.

Răspuns Câştigător
| solumaam a răspuns:

Daca cauti un antivirus ca sa poti naviga pe toate site-urile XXL sau de jocuri-muzica atunci nu vei gasi!
Eu folosesc Avastul free si il am de 2 ani si nu am probleme deloc ...si mai intru si pe pagini deocheata dar cand ma anunta ca exista pericol nu intru!
Cand introduc vreun mediu de stocare sau atasez vreun accesoriu la PC primul lucru il scanez apoi il deschid.
Degeaba ai antivirus bun daca nu stii sa il setezi si sa il folosesti.
Avastul meu are meniu in romana si este simplu, oricum cred ca l-ai testat...dar ma mir ca nu il consideri bun!
Acum fiecare te va sfatui sa folosesti cutare si cutare antivirus pentru ca la ei merge si alegerea este la tine!

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iti spun ce folosesc eu si am o protectie buna, respectiv 3 programe, toate gratuite: 1.Antivirusul avast! 6 free. 2.MalwareBytes' Anti-Malware, program antimalware si antispyware. Comodo Firewall, un firewall bun. Sunt multumit de protectia care o ofera. Pe toate le gasesti pe site-urile oficiale. Succes si numai bine!

| MiiMii a răspuns:

Pai eu folosesc Avast. este foarte eficient si gratuit. happy

| Izabita a răspuns:

Avira e cel mai bun dupa parerea mea.il am de foarte mult si nu am probleme deloc cu calc

| daniel_8163 a răspuns:

Eu am avira si ma descurc destul de bine, mi se pare bunicel.

| bogdan_1115 a răspuns:

Cel mai bun antivirus dupa parerea mea este Symantec Antivirus, cu ultima lui versiune, Symantec Endpoint Protection. Il poti lua de aici: http://bit.ly/vBP0Cy

| KellyVreaBomboane a răspuns:

Pai eu am nod32 si atunci cand vreau sa instalez orice program nu ma lasa pentru ca are virusi deci e f. bunwinking crede-ma

| Virusel2012 a răspuns:

Cele mai bune produse antivirus sunt Kaspersky si G Data: www.bestantivirus.ro