| AdyLupul a întrebat:

In toti acesfi ani am folosit ca antivirus Kaspersky, un antivirus foarte bun pe care il recomand insa nu am acordat prea multa atentie in sensul ca in fiecare an venea un baiat pe la mine care il instala si pe care il plateam pentru k antivirusul nu e free! (cel putin varianta mea). Anu' asta expira iad licenta si ma gandeam ca m-am saturat sa platesc iar pentru un antivirus auzind lume care le downloadeaza gratis de pe net. Ma gandeam ca anul asta sa fac si eu la fel si numai bine ca am cautat pe net si am aflat ca antivirusul nr 1, produs romanesc (da, stiu, nu mi-a venit sa cred) e BitDefender! Si au chiar si versiuni free.cea din 2013 de pilda. Si nu spun eu k e nr 1, ci specialistii, oamenii care il au si sunt multumiti de el..Asa ca am venit sa va intreb ce sa fac? Sa merg pe mana celor de la bitdefender ci antivirusul free care e f bun sau sa vina si anul asta acel baiat cu kaspersky versiune cu plata? Adica sa stiu daca se merita sau nu! Astept cat mai multe raspunsuri!

5 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Ia Kaspesky cu licenta (adica platit).
E sfant!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alege varianta free. :)

Personal, am abandonat Windows-ul. Am trecut pe Linux de mai mult de un an de zile. Pentru ce lucrez eu e perfect. Folosesc Ubuntu (vezi: www.ubuntu.ro - e gratis!). M-a surprins să aflu că pe Linux nu ai nevoie de antivirus. E super-tare când bagi câte un stick USB cu viruși: îi vezi în folder ca niște fișiere pe care poți să le ștergi manual. :))

| Birlik65 a răspuns:

Orice antivirus, chiar si free isi face treaba atata timp cat nu deschizi site-uri suspecte, eu folosesc Avira Free, isi face treaba foarte bine ..conditia? "sa nu umblu pe unde nu-mi fierbe oala" toate antivirusurile sunt bune cat stai in banca ta si nu te uiti pe site-uri XXX suspectewinking

| RadikalGamer a răspuns:

Aici depinde de ce faci tu. De exemplu daca stai doar pe net cate putin si mai joci ceva, mai iei cate-un stick de la un prieten, e de ajuns varianta Free, mai bun ar fi Avira pentru antivirus gratis.
Dar daca iei multe jocuri de pe nu stiu ce site-uri, daca stai si rasfoiesti tot internetul in lung si-n lat, ar fi mai bine Kaspersky daca tot ai ocazia.
Eu mai iau cate un joc doua o data pe luna si sunt extrem de multumit de Avira. Inainte sa-mi pun Avira gratis, nu aveam antivirus si m-am trezit cu Sality 32 in calculator.

| Nedelcu_Stefan_1981 a răspuns:

Pune-ti AVG