| cgflorea2 a întrebat:

ce inseamna consecutiv?

Răspuns Câştigător
| JeffHardy2011 a răspuns:

Unul dupa altul.
De exemplu : trei numere consecutie : 1, 2, 3.
Sper ca ti-am fost de folos.

6 răspunsuri:
| my23ro a răspuns:

CONSECUTÍV, -Ă, consecutivi, -e, adj. Care urmează fără întrerupere, în șir; succesiv. ◊ Propoziție consecutivă = propoziție circumstanțială care exprimă rezultatul unei acțiuni sau al unei stări din propoziția regentă. Conjuncție consecutivă = conjuncție care introduce o propoziție consecutivă. – Din fr. consécutif.

http://dexonline.ro/definitie/consecutiv

| Lovellly a răspuns:

Unul dupa altul. de exemplu 1, 2, 3 e un sir de numere consecutive

| xXPsychO983 a răspuns:

Unu dupa altu`laughingrolling on the floor

| Ioale20 a răspuns:

Consecutiv inseamna unul dupa altul de exemplu:20, 21,22 e un sir de numere consecutive(unul dupa altul)

| Sincerrrrrr a răspuns:

Unu dupa altu.1 2 3 sunt consecutive.

| intrebareainimi a răspuns:

Consecutiv inseamna unul dupa altul de exemplu 1, 2, 3.