| blackmambajdjfjfj a întrebat:

Ce metode de a face bani cunoasteti? Am 14 ani si as prefera ceva ce as putea face acasa gen traforaj. Voi ce metode stiti?

Răspuns Câştigător
| nopainkiller a răspuns:

Salut!
Traforajul este o meserie foarte frumoasa! Insa iti trebuie un pic de talent si indemanare,aceasta meserie include arta si pasiune! Si daca te pricepi sa faci acest lucru, ai indemanare si talentul necesar, ba chiar iti place acest lucru, poti incepe de mic o cariera in a trafora, iar pe viitor va fi chiar ocupatia principala de zi cu zi din care vei castiga si bani dar si laudele meritate!
Eu iti urez succes si bafta in ceea ce vrei sa faci!

3 răspunsuri:
| NAT0 a răspuns:

Dai în cap la om pe stradă, csf.
Peste 2 ani cu acordul părinților poți să muncești într-un magazin să aranjezi marfă.

| ardnaxela123strawberry a răspuns:

Multe daca ai talent si vointa. De exemplu poti sa cauti prin casa chestii care nu iti mai trebuie si cu un strop de imaginatie o sa iasa o capodopera. Diy-uri se numesc astea si sunt frumoase. Daca nu ai inspiratie poti sa cauti pe net si sa le faci acasa ( cum ar fi din sticle, hartie, carton, putin lipici, foarfece, culori). Poti chiar sa faci ceva din lut, e gen ca plastilina si cu putina apa poate faci ceva interesant ( eu asta fac si cineva m-a intrebat daca le vad laughing Asta te ajuta sa scapi si de vechituri, ajuti mediul prin reciclare, te ajuti pe tine cu bani si pe ceilalti cu...nu stiu...le place, cumpara si infrumuseteaza locuinta.

| Embili3241 a răspuns:

Am pus si eu intrebarea asta, dar n-am primit un raspuns foarte bun, dar dupa o saptamana de gandit, mi-am dat seama.
-Incearca sa devii popular pe o platforma de socializare. (Youtube, Facebook, etc.)
-Ai putea sa-ti vinzi lucrurile de care nu mai ai nevoie.
-Incearca sa participi la olimpiade ( Fratele meu a castigat intr-un an 3200 de lei )
-Daca iti place sa te joci jocuri video si esti bun, ai putea sa te duci la concursuri.