| Yssy12 a întrebat:

Cum o conving pe mama sa vina colegele la mine (2)
si sa doarma peste noapte in weekend? Help!

Răspuns Câştigător
| TheoryOfHarmony a răspuns:

Este mai complicat deoarece ca adult te gandesti : Oare sunt de incredere? Or sa faca galagie? Poate fura ceva din casa s.a.m.d. Cel mai bine este sa ii oferi mamei tale cateva detalii despre cele 2 colege si chiar sa le cunoasca inainte,dupa aceea,daca ele lasa o impresie buna,mama ta va fi de acord sa le primeasca.
In cazul in care mama ta nu doreste acest lucru ii poti spune ca aveti o tema foarte importanta,trebuie sa o lucrati impreuna,dar una dintre colege are weekend-ul ocupat ziua si cu ocazia asta,vrei sa iti cunoasca prietenele. In orice caz, incearca sa discuti cu ea, dar fara sa o stresezi si sa insisti prea mult, deoarece asa nu faci decat sa o enervezi. Sper sa reusesti pana la urma, succes!

5 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Pai cati ani ai?
Pur si simplu spune-i ca-i weekend, si sa va distrati si voi! Adica, va uitati la TV pana tarziu, va jucati thinking etc! Spune-i ca si ele o sa te invite pe tine ( chiar daca nu e asa ).
Dar totul depinde de varsta, poate ca mama ta ce spune : '' daca faceti zgomot '', '' daca va fataiti prin casa '' - Tu bineinteles spui ca o sa stati cuminte, nu faceti galagie, '' faceti si niste teme'' laughing))
Baftawinking

| dragosbogdan001 a răspuns:

Spune-i ca trebuie sa faceti un proiect greu si complicat, si ca ele trebuie sa te ajute ca nu poti singura. Si daca vrei sa stea peste noapte spune-i ca nu va ajunge o zi. Si cand vine sa nu va jucati si distrati nonstop, face-ti-va ca lucrati ceva.

| Macovei_Lucian_1996 a răspuns:

Spui adevarul...si ea a fost ca tine.

| Qwgjfwmx a răspuns:

Pur şi simplu ÎI SPUI.

| VallyVally a răspuns:

II spui ca ai un proiect de facut cu ele, si trebuie sa lucrati mult la el, sau sa ii spui ca aveti de invatat, si sa ramana peste noapte ca sa nu pierdeti timpul pana vin ele la tine happy Funda?