| denisateodora024 a întrebat:

Mama m-a pedepsit sa nu mai merg in weekend la o petrecere.Stiu ca a fost vina mea.Cum sa o conving sa ma lase?

3 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Fi responsabil, asuma-ti vina!
Numai asa vei invata din greseli, data viitoare cu siguranta vei reusi sa mergi!

| Roliii a răspuns:

Te duci frumos la ea si ii spui:"Imi cer scuze pentru ce am facut mai devreme... Crezi ca ai putea sa ma ierti?"... daca nu cedeaza mai milogeste-te pe la ea, fi mai lingusitoare, da-te pe langa ea, fi bandita!winking

| Quiin a răspuns:

Fa ceva ce o face fericita si linguseste-te putin!