| FrunctoNic a întrebat:

Dintre Luptele Greco Romane; Judo; Karate Care sunt mai puternice si mai folositoare corp la corp.Si de Ce sunt mai bune. Dau Funda.Multumesc

5 răspunsuri:
| DiamantulAuriu a răspuns:

Karatele

| ԂǮϞiŚ a răspuns:

In opinia mea cea mai buna alegere este Karate. Practic de 2 ani. Judo este slăbuț deoarece poti doar sa il trantesti la podea, iar luptele greco romane sunt ciudate si complicate.

| basinaDecuc a răspuns:

Evident lupetele grecoromane sunt pentru ca acolo trebuie sa ai ptre cand te arunc a ti se intaresc muschii! eu fac de l 10 ani eram vai de capu meu dar acum am muschi patratele si piept. duta aca cineva d in tine te intareste ai sa vezi karatele nu este un sport bun acolo trebuie sa alergi toata ziua... s in ultimele 10 min faci practica

| Andreyzz a răspuns:

Karate, am facut si fac, e un sport ce necesita atat disciplina cat si un strop de putere... faci cum crezi dar eu te-as sfatui ca mai bune sunt karate

| FrunctoNic explică (pentru Andreyzz):

Karatele e tot una cu Arte Martiale?