| qwerty9999 a întrebat:

! Salut TPU! Luna viitore voi implini 18 ani si as vrea sa dau o petrecere acasa. Cam cati bani mi-ar trebui pentru petrecere? Vor veni 13-14 persoane si nu am foarte multi bani.

Răspuns Câştigător
| anyhylator a răspuns:

Avand in vedere ca dai o petrecere acasa si vin atatea persoane ( banuiesc preteni-colegi de clasa), nu trebuie decat sa ai,, bautura'' si muzica. Asa se fac petrecerile adevarate, deci nu vad sa cheltuiesti asa mult ( daca tii petrecerea ca aniversare atunci iti trebuie si ceva dulce dar sa nu exagerezi). Eu zic ca 200-300 lei sunt indeajuns, 500 ar fi ideal. Eu cu 200 de lei si 10 prieteni am spart-o pe distractie de aniversrea meawinking

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt destule persoane, ai nevoie de un aperitiv, o friptură, niște dulciuri, băutură, etc, ajungi la 1000 ron.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pai in orice caz depaseste 1000 RON,eu zic ca mai bine ti-ai vedea de treaba daca nu iti permiti, asta este, eu stiu ca-i frumos, dar daca nu-ti permiti, nu se merita sa cheltui o gramada de bani.
Te pup!

| GrilDollllllll a răspuns:

Pai de 200 lei bomboane+ciocolate+stikuri, prajituri
cam de vreo 200 bautura
50 decoramentul ( baloane etc)