| cOsmania a întrebat:

Mi-am murdarit un hanorac cu guma si a intrat in material, aveti vreo idee despre cum as putea sa curat guma? RAPID, FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Madayna a răspuns:

Bagi hanoracul intr-o punga si o bagi in congelator pentru cateva minute pana cand ingheata iar dupa aceea iese foarte usor guma cu o spatula.

| cOsmania explică (pentru Madayna):

MULTUMESC mult, s-a dus guma, poftim funditawinking.

6 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Nuuuuuuu cu fierul de calcat pentru ca o sa o intinzi mai rau metoda asta merge doar la ceara de la lumanari.Penrtu guma am vazut la TV pe Discovery si am incercat si eu si merge, bagi respectiva haina in frigider sau congelator 2-3 minute si apoi racai guma de pe ea pentru ca aceasta va deveni casabila si se va curata usor.

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

P.S. O periuta de unghii te ajuta mult. thumbs up

| Garielu a răspuns:

Baga hanoracul in frigider s scoate-l dupa o ora dupa care incearca sa spargi guma.
Sper ca te-am ajutat (funda?)

| NoInteres a răspuns:

Simplu.
Cu cuburi de gheata. Le freci de locul unde este guma, si gata; p.

| AneleAleira a răspuns:

Pune o carpa peste locul unde este lipita guma si fierul de calcat peste carpa. Incalzeste locul pana se topeste guma si se lipste de carpa.