| Cristian2003 a întrebat:

Odata am pus o intrebare pe site si am intrebat cum pot sa-i desenez capul lui Sasuke si acum il pot desena(problema era ca ii desenam capul prea mic nu ca nu pute-am sa il desenez bine), dar acum nu pot sa-i desenez parul.Imi puteti spune cum pot sa il desenez? Dau funda

Răspuns Câştigător
| FkThRz a răspuns:

Fa cateva exercitii de desen. Mazgaleste pe o foaie de hartie tot felul de chestii rapid si fara sa iei creionul de pe foaie. Cand ajungi sa desenezi exact ce ai vrut din mazgalelile astea, inseamna ca ai invatat sa te exprimi prin desen. Dupa asta, incearca sa faci niste exercitii de geometrie. Banuiesc ca ai 11 ani (dupa numele de pe TPU.ro) deci incearca ceva usor incat sa reusesti sa ai putina vedere in spatiu. Dupa asta, iti garantez ca vei putea sa il desenezi pe Sasuke intreg din prima incercare.happy Si eu, cand eram de varsta ta nu intelegeam de ce nu puteam desena anumite lucruri, desi o persoana mai in varsta ma sfatuise sa o iau usor si sa "invat" sa desenez si apoi sa pun creionul pe hartie. Continua cu desenul, bafta! happy

1 răspuns: