| cristyblue1999 a întrebat:

Sincer, cred ca o sa va sune ciudat. Mi-am cam facut un WISH-LIST cu vreo 5 lucruri dintre care 3 stiu ca o sa se intample sigur, insa pentru celelalte doua lucruri am nevoie de bani. Acum, ca sa va intreb : cum sa fac sa ma abtin sa ii cheltui laughing? Stiu ca va suna ciudat dar in 3 zile am pornit niste "economii" si am strans 50 lei. Nu e vorba ca o data la 3 zile strang atat, dar nu inteleg cum sa ma abtin sa cheltui. Ati putea sa postati niste "metode" de abtinere de la cheltuieli? Din nou, stiu ca suna ciudat, dar asta e rolling on the floor.

Multumesc anticipat happy!

2 răspunsuri:
| zozoMik a răspuns:

Lasa-ti bani acasa cand iesi afara..nu ai ce sa cheltui nu cheltuilaughing
Pune-i intr-o chestie anume, si avand un loc special al lor vei avea tendinta cat de cat sa stai departe de ei... eventual i o cutiuta scrie pe ea 2 wishes laughing

In general tine de autodisciplina ta... daca iti doresti destul de mult cele 2 lucruri ...atunci vei reusi:S

| FkThRz a răspuns:

Usor! Incearca sa iti spui ca vrei sau ai nevoie mai mult de acele doua lucruri pe care ti le doresti si banii pe care ii ai stransi panaacum pentru achizitionarea acestora vor sta in casa pana cand vei avea nevoie de ei pentru ce ti-ai propus. Incearca pana atunci sa mai scazi din activitatile costisitoare. Bafta!