| LupuCenusiu a întrebat:

Parintii mei ma obliga sa imi tin parul strans. Stiu ca e dreptul meu sa decid dar ei nu cred ca inteleg asta. Am incercat sa nu il strang si cum m-au vazut m-au pus sa mi-l prind imediat. Cel mai ciudat lucru este ca ma cearta si nu mi se pare normal. Ce ar trebui sa fac?

7 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Salut,

Câți ani ai? E un pic cam strict ce îți cer părinții tăi. Ai încercat să îi rogi să îți dea o explicație? O altă idee ar fi să vorbești cu ei și să încerci să le explici că nu poate dăuna cu nimic faptul că îți ții părul desprins. Nu e ceva rău sau imoral.

| LupuCenusiu explică (pentru Rayyy):

Peste cateva luni fac 14 ani.

| whatevernvm a răspuns:

Wtf?

| MaliciousDeath a răspuns:

Au ceva probleme la mansarda, probabil prejudecati si restul(din moment ce ai ceva metal in playlist presupun ca ai o idee despre asta). Daca ai incercat să porti o discutie cu ei si nu inteleg, incearca să le faci pe plac pana mai cresti si pleci de acolo.Macar să fii multumit ca nu te tund fortat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cere-le o explicatie logica: de ce trebuie sa stai mereu cu parul prins, ce-i in neregula cu el desprins?

| blaxy a răspuns:

Poate in familiile lor a fost asa, asa au fost invatati, poate aveti o religie oarecare.
in preajma lor lasa-l prins, si cand iesi undeva prinde-l.cum iesi din zona in care ei te pot vedea, da-l drumu.si lor bine, si tie.

| Rozzovela a răspuns:

Da, tine si de religie.Cel mai bine e sa-i intrebi care e motivul, si eu am colege carora nu li se permite cu parul pe spate, din simplul motiv ca la scoala nu e comod, vara e cald... Cel mai probabil tine de religie sau de felul in care au fost ei crescuti, oricum mamele noastre nu prea umblau cu parul pe spate cind erau de varsta noastra.Cel mai bine e sa-i intrebi chiar pe ei, cu cine te intelegi mai bine? Daca cu mama, intrab-o pe ea.Nu o intreba cu rautate fii cit de sincera posibil si fara emotii la urma urmei e mama ta happy Iar daca nu-ti vor permite, incearca sa intelegi- cauta modalitati de al prinde sau impleti intr-un mod dragut happywinkingwinking
Toate cele bune happy happy Bafta happy