| dandelion a întrebat:

Sînt originară din Republica Moldova, dar îmi fac studiile peste hotare. FUNDA celui care mă ajută să aflu cam cît ar costa aproximativ o lună de trăit în Bucuresti. Eu as lua în calcul chiria de una singură sau chirie împărțită cu cineva. Si deja restul mîncare, vizita locurilor turistice, facturi... Vă rog, am nevoie de o estimare cît se poate de realistică!

2 răspunsuri:
| RaduDavid a răspuns:

Iti trebuie undeva de cel putin 1500 lei

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde foarte multe cat lux vrei. Chirii gasesti de la 250 euro (garsoniere) pana la mii de euro.

Pe urma trebuie sa platesti intretinere, curent, internet, cablu TV, transport, mancare care sa zicem ca ajung si ele pe la vreo 200-250 euro, iarasi depinde de ce mananci, cat mananci ca e o mare diferenta daca iti gatesti acasa sau mananci la restaurant mereu